Pewnej daty powstania szkoły jodłowskiej ustalić nie można ...

We wrześniu 2014 r. odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego.

NAUCZYCIELE

Ciekawe zajęcia rozwijające dla dzieci, nauka języka angielskiego.

Dnia 22.09 br. odbyło się zebranie plenarne Zarządu Rady Rodziców.

Zaproszenie "W hołdzie dla niepodległej"

zap

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej wraz z zuchami i harcerzami zapraszają wszystkich do włączenia sie w akcję Flaga na każdym domu. Od poniedziałku tj. 23 kwietnia do 2 maja przedszkolaki będą rozdawać mieszkańcom Jodłowej małe flagi natomiast harcerze będą w szkole rozprowadzać flagi do zawieszenia na budynkach w cenie 5 złotych. Akcja ma na celu promowanie patriotyzmu i pamięci dla bohaterów oraz szacunku dla naszej Ojczyzny. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie SP Nr 1 w Jodłowej zapraszają wszystkich mieszkańców na Wieczornicę "W Hołdzie dla Niepodległej" w dniu 2 maja o godz. 15-ej na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej.

Tu się urodzili, mieszkali, dorastali – konkursy historyczne poświęcone znanym ludziom, których życie związane było z Jodłową

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej pod hasłem „Znani Jodłowianie”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klasy VI i VII, którzy mieli do rozwiązania 38 zadań. Konkurs zorganizowała nauczycielka historii Pani Jadwiga Warzecha. Trzy uczennice klasy VII: Dominika Materowska – która zajęła  I miejsce, Julia Janusz – II miejsce i  Aleksandra NowakIII miejsce zakwalifikowały się do udziału w Gminnym Konkursie Wiedzy Historycznej „Ludzie, którzy rozsławili Jodłową”. Konkurs ten odbył się 12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Jodłowej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 pytań dotyczących życia i działalności Barbary Kostrzewskiej, Zbyszko Cyganiewicza i Mieczysława Jastruna - znanych ludzi, których życie związane było z Jodłową.
W konkursie gminnym  Julia Janusz zajęła I miejsce, a Dominika Materowska  - II miejsce.
Gratulacje dla naszych uczennic.

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosna w przyrodzie i wiosna w klasie”

20180417 081327W kwietniu rozstrzygnięto szkolny konkurs na wystrój sal lekcyjnych w kl. IV-VII o tematyce wiosennej. Zadaniem uczniów było przygotować wystrój klasy. Uczniowie wykonali gazetki i ozdobili sale. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa IV B
III miejsce – klasa VII

Przewodniczący klas odebrali dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor mgr Aneta Janaś.

Egzamin gimnazjalny 2018

1W dniach 18 - 21 kwietnia 2018 r. odbył się przedostatni egzamin gimnazjalny. Przez trzy dni trzecioklasiści zmagali się z zadaniami z historii, wos-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków nowożytnych (j. angielskiego, j. niemieckiego i j. rosyjskiego).

Egzamin każdego dnia składał się z dwóch części. Pierwsza zaczynała się o godzinie 9.00 i trwała 60 minut, a druga o godzinie 11.00 i trwała 90 minut.

Udział w egzaminie jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Uczniowie w 100% wywiązali się z tego obowiązku. Egzaminy przebiegały bez zakłóceń, zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki, a to już 15 czerwca 2018 r.

Biegi przełajowe

20180406 1147516 kwietnia 2018 r. w Dębicy odbyły się „Powiatowe indywidualno-drużynowe biegi przełajowe”. Gminę Jodłowa reprezentowało 6 drużyn ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej. Najlepiej  indywidualnie w biegu na 800 m zaprezentowali się: Patryk Mikrut (uczeń kl. VI), który zajął I miejscePaweł Papciak (uczeń kl. VI) miejsce II oraz w biegu na 1000 m Jan Kos (uczeń kl. II a) miejsce III. Patryk i Paweł awansowali indywidualnie na zawody rejonowe w Kolbuszowej.

01 MEN 210  02 IBE 210  04 CKE 210  05 KOWEZiU 210  06 ORE 210