Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

nauczyciel113 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (obowiązywał reżim sanitarny: maseczki, ograniczona liczba publiczności, odpowiedni odstęp...).  Uczestniczyli w niej: Wójt Gminy Jodłowa Pan Jan Janiga,  Pani Dyrektor Aneta Janaś oraz Pani Wicedyrektor Alicja Mikrut, nauczyciele, pracownicy obsługi,   uczniowie klas IV  i V oraz występujący uczniowie.

Dzień Uśmiechu

zdjcie gazetka2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole już po raz trzeci Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto  obchodzone jest zawsze w pierwszy piątek października od 1999 roku.  Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.  Na wykonanej gazetce „Dlaczego warto się śmiać?” można było przeczytać mi. in., że  śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu, stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, zjednuje ludzi, łagodzi konflikty, poprawia nastrój, dodaje energii.

Zwiedzanie Izby Pamięci

120541986 793109987916854 5162141362833252639 nW naszej szkole kilka lat temu została założona Izba Pamięci, w której znajdują się eksponaty z czasów I i II wojny światowej zebrane przez uczniów i mieszkańców. Pamiętając o naszych lokalnych bohaterach i wydarzeniach z tamtych czasów w ramach zajęć o patriotyźmie i szacunku dlo naszej "małej ojczyzny" postanowiliśmy z uczniami trochę powspominać i przypomnieć naszą wiedzę historyczną. Zapraszamy do zwiedzania.