„Zaprogramuj się na czytanie”

Zaprogramuj20 grudnia 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej odbyły się warsztaty w ramach projektu „Zaprogramuj się na czytanie”, zorganizowane  przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” z Krakowa.  Projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci i młodzież pod opieką instruktorek odkrywały świat bajek Stanisława Lema. Zajęcia miały na celu zachęcenie do czytania książek a także miały pokazać, że czytanie rozwija wyobraźnię. W zajęciach wzięło udział 30 uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy pracowali z tekstem wybranym ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema, następnie stworzyli własny scenariusz filmu, przygotowali niezbędne elementy scenografii. Końcowy element stanowił krótki film, który sprawił uczestnikom najwięcej frajdy i zabawy.