Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Piknik 2019

DSC 0979Czerwiec to  szczególny miesiąc. Wiosna w pełni, niedługo początek lata i wakacje. Począwszy od początku maja w niedługich odstępach czasu następują po sobie sobie trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, które można uczcić razem. Wszystkim ludziom potrzebne są chwile wytchnienia, wypoczynek, radość i zabawa, zatem to wszystko, co tworzy świąteczną niezwykłość. Dlatego właśnie 16 czerwca odbył się w naszej Szkole Piknik Rodzinny umożliwiający rodzicom i dzieciom wspólną zabawę. Gościliśmy wśród nas Wójta Gminy Jodłowa Pana Jana Janigę, Panią Wicewójt Dorotę Krzyżak, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Romana Warzechę, Dyrektorów szkół z terenu naszej gminy oraz Dyrektorów jednostek podlegających Urzędowi Gminy.

Na tę okoliczność uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali część artystyczną wypełnioną tańcem i śpiewem. Solową grą na saksofonie uświetnił ją Ksiądz dr Zenon Tomasiak,  Proboszcz naszej Parafii. Mieliśmy też okazję posłuchać piosenek w wykonaniu uczestników i laureatów Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i  Młodzieżowej pod hasłem „Jodłowa śpiewa”.
                Obejrzeliśmy pokazy: baniek mydlanych (w wykonaniu Pana Macieja Słabsza), karate (ze swoimi uczniami zaprezentował się przed nami Pan Stanisław Falarz), a także przygotowane przez naszych uczniów z pomocą nauczycieli pokazy chemiczne, fizyczne i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
                Uczennice biorące w tym roku szkolnym udział w programie „Zdrowa ja” zaprosiły nas na aerobik i degustację zdrowego deseru.
                Uczestnicy pikniku mogli popróbować pysznych ciast przygotowanych przez Radę Rodziców, zakupić pieczone na grillu kiełbaski oraz wziąć udział w loterii fantowej.  Spomiędzy wykupionych losów wylosowano nagrodę główną – rower, a także kilkadziesiąt nagród specjalnych.
                Spośród licznych atrakcji tegorocznego Pikniku Rodzinnego wymienić jeszcze należy: malowanie twarzy, modelowane balonów, usługi fryzjerskie, możliwość darmowego skorzystania  z fotobudki.
                 Emocji sportowych dostarczył nam mecz pomiędzy drużynami Jodłowskiej Akademii Piłkarskiej Diament i Klubu Sportowego Legion Pilzno. Na murawie spotkali się sportowcy z rocznika 2012.
                 Chętni w dwuosobowych zespołach – dziecko i rodzic –  mogli wziąć udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Nasi milusińscy z kreskówek”.
                Na boisku licealnym przez cały czas trwania imprezy dostępne były darmowe zjeżdżalnie. Odbywały się tam też pokazy samochodów policyjnych, straży pożarnej i karetki pogotowia. Zainteresowani oglądali je, wsiadali do środka, robili zdjęcia. 
Dla wszystkich zaciekawionych nowinkami technicznymi dużą atrakcję stanowiła możliwość drukowania przedmiotów w drukarce 3 D.
                Imprezę uświetniły występy dwóch zespołów, które przyjechały do nas z Kowalowej: Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Podkówki” i Zespołu Ludowego „W kuźni u kowala”.
                Zorganizowanie Pikniku Rodzinnego i przygotowanie rozmaitych  atrakcji było możliwe dzięki licznym sponsorom, którym pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować. Dziękujemy serdecznie:

- Państwu Beacie i Jackowi Markiewiczom,
- Państwu Krystynie i Władysławowi Lechom,
- Pani Kindze Warzecha,
- Pani Justynie Ziobrowskiej,
- Firmie Intermilk prowadzonej przez Państwa Bartłomieja i Barbarę Dzików oraz Pana Piotra Lipę,
- Państwu Barbarze i Januszowi Słotom,
- Państwu Małgorzacie i Markowi Czarnawskim,
- Państwu Marii i Jackowi Czarnawskim,
- Rodzicom uczniów z naszej szkoły,
- Siłowni w Jodłowej,
- Klubowi Sportowemu Legion Pilzno,
- Akademii Piłkarskiej Diament w Jodłowej,
- Pani Annie Magiera ,
- Pani dyrektor naszej szkoły – Anecie Janaś,
- Pani wicedyrektor  – Alicji Mikrut,
- Pani Prezes Gminnej Spółdzielni w Jodłowej – Marii Warzecha,
- Pani Barbarze Kapłon,
- Radzie Rodziców naszej szkoły,
- Państwu Teresie i Janowi Urbanom,
- Państwu Jolancie i Józefowi Nyklom,
- Panu Stanisławowi Kaputowi,
- Pani Barbarze Kos,
- Firmie Plus,
- Panu Rafałowi Jędrzejczykowi,
- Księdzu Proboszczowi Zenonowi Tomasiakowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy oraz gościom naszego pikniku.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w równie radosnych i przyjemnych okolicznościach.