Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Dzień Edukacji Narodowej

tort1Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w nauczanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.   
I właśnie z tej okazji 11 października odbyła się w naszej szkole akademia, która zgromadziła Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Honorowym gościem był Wójt Gminy Jodłowa Pan Jan Janiga.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło wystąpienie Pani Dyrektor Anety Janaś, która powitała wszystkich zebranych. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pań M. Warzechy, M. Serwatka i J. Głaz. O oprawę muzyczną zadbała p. L. Goleń wraz z chórem szkolnym. Młodzi artyści piosenką i słowem wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, pomocną dłoń oraz przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy. Po części artystycznej przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu.

Z kolei głos zabrał Pan Wójt Jan Janiga, który wręczył nagrody Dyrekcji, nauczycielom, a uczniom szczególnie wyróżniającym się w nauce i sporcie – stypendia. Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Aneta Janaś podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie, życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz wręczyła symboliczne Nagrody Dyrektora wyróżnionym pedagogom.
Nie zbrakło również życzeń od Rodziców, którzy złożyli słodki poczęstunek - w postaci pieknego torta dla nauczycieli i pracowników szkoły.