Próbna ewakuacja

IMG 20180920 102421Dnia 21 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było przypomnienie uczniom i pracownikom szkoły praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami i wszyscy pracownicy przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki. Następnie na sali gimnastycznej nastąpiło podsumowanie akcji. Stwierdzono, że ewakuacja przebiegała sprawnie, wszystkie osoby przebywające w budynku opuściły go bezpośrednio po sygnale alarmowym i wszystkie pomieszczenia były udostępnione do kontroli. Po przeprowadzonej akcji alarm został odwołany i uczniowie powrócili na lekcje.

"Dzień Przedszkolaka"

42205987 1017719718410953 8573390450990252032 n20 września to tradycyjnie już „Dzień Przedszkolaka”. Pogoda nam sprzyjała, więc w tym roku zorganizowaliśmy „Piknik”. Dzieci bawiły się na placu zabaw, puszczały bańki mydlane, częstowały słodyczami. Dla zapalonych piłkarzy zorganizowaliśmy turniej piłki nożnej. Kacperek Wadas został wybrany „najlepszym piłkarzem”.

Wyjazd klas I-III do teatru

Dnia 14 września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 z klas I, II i III pod opieką wychowawców uczestniczyły w wycieczce do Teatru "Maska" w Rzeszowie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Gra”, który w prosty i atrakcyjny sposób pokazał zasady bezpiecznego zachowania się. Uczniowie poznali numery alarmowe, dowiedzieli  się do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów.  Po zakończonym spektaklu zwiedzili Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Uwaga Zuchy!

Rozpoczynamy nowy rok harcerski! Serdecznie zapraszam na pierwszą zbiórkę zuchową, która odbędzie się 18 września 2018 r. (wtorek) w godz. 13 20 – 14 05 (7 lekcja). Zbiórka po raz pierwszy zostanie przeprowadzona w nowej harcówce.  Znajduje się ona w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 – wejście od podwórka naprzeciw placu zabaw.

Zapraszam dotychczasowe zuchy oraz nowe dzieci z klas I - III, które chcą zostać zuchami.

Zgody na zbiórki można odebrać od drużynowej pwd. Barbary Wójcik lub otrzymać na zbiórce.

Czuj!
                                                                                                                                                Czuwaj!