Rajd harcerzy

W sobotę 23 marca 2019 drużyna harcerska „Młode Jodełki” wyruszyła na Pieszy Rajd po okolicy. Trasa wiodła z Jodłowej przez Łosie na Wisową. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, dlatego też w lasach wisowskich odbyła się gra terenowa pt. „W poszukiwaniu księżniczki Dobrawy”. Harcerze mieli do wykonania 5 zadań. Odnalezienie słoików z krzyżówkami, zbieranie par obrazków, ukryte krzyżówki w drzewach, budowa kapliczki dla Dobrawy oraz spełnienie dobrego uczynku. Wszystkim zastępom najlepiej przypadło do gustu spełnianie dobrych uczynków. Zwieńczeniem naszych zmagań była gawęda i wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbaski. Wszyscy zmęczeni ale uśmiechnięci wrócili do domu. Już planujemy następny wspólny rajd.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wisowa 2019 03822 marca 2019 r. odbyły się eliminacje gminne z Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Eliminacje zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej przy współpracy  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy, Urzędu Gminy Jodłowa i Centrum Usług Wspólnych w Jodłowej. Z naszej szkoły 8 uczniów przystąpiło do turnieju. Na etapie powiatowym naszą szkołę będzie reprezentować Natalia Warzecha, uczennica klasy V A, która zajęła I miejsce na etapie gminnym.  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane i wręczone przez Wójta Gminy Jodłowa, Pana Jana Janigę.
Zdobywcom pierwszych miejsc w trzech kategoriach wiekowych Pan Wójt wręczył zaproszenia na seminarium z zakresu ochrony przeciwpożarowej, które odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. w  Zamku Camelot w Dębicy.

Gratulujemy i życzymy  powodzenia na etapie powiatowym!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - ZIELONY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

wiosna21 marca, pierwszego Dnia Wiosny odbył się ZIELONY DZIEŃ w naszej szkole. Uczniowie z tej okazji ubrali się na zielono. W całej szkole zrobiło się bardzo zielono i wiosennie. Klasy, w których były wzorowe frekwencje obecności i zielone stroje otrzymały dodatnie punkty z zachowania. Ten optymistyczny kolor wywołał wśród dzieci dużo pozytywnych emocji. Pierwszy dzień wiosny kojarzy się także z Marzanną, która symbolizuje odchodzącą zimę. Aby tradycji stało się zadość młodsze klasy przygotowały Marzanny, którą zgodnie z tradycją wrzuciły do rzeki, by spokojnie odpłynęła do morza, a wraz z nią zima.

Konkurs „Kangur Matematyczny”

kangurUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs wywodzi się z Australii, a w 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie i podobnie, jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.