Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „…Dla Ciebie kolędujemy…”

50431397 1090732754442982 4516947402178953216 n16 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „…Dla Ciebie kolędujemy…”.  Oceniano walory głosowe, muzykalność, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny uczestników konkursu. W kategorii klas 0-III jury w składzie: Pani Lena Goleń,  Pani Marzena Potyrała, Pan Stanisław Górka wytypowało następujących zwycięzców:

Klasy 0-III:

I miejsce – Aleksandra Latocha
II miejsce  Zuzanna Górka
III miejsce – Paweł Jędrzejczyk
Wyróżnienia: Maja Bodnar, Karolina Delikat

Spotkanie z podróżnikiem

2W dniu 10 stycznia 2019 roku Naszą Szkołę odwiedził podróżnik  Pan Maciej. Zabrał nas w ekscytującą podróż do Indii. Swoją barwną opowieść o życiu, zwyczajach i tradycjach ożywiał ciekawymi fotografiami. Pokazał orientalny świat Dalekiego Wschodu widziany oczami polskiego podróżnika.  Przed naszymi oczami ukazywały się barwne krajobrazy, cuda architektury jak Tadź Mahal czy Świątynia Szczurów. Zadziwiał opowieściami o szacunku oddawanym zwierzętom, a jednocześnie  okrutnych praktykach, którym poddawani są różni ludzie. Dużą ciekawość wśród uczestników spotkania wzbudziły oryginalne indyjskie stroje, które mogliśmy przymierzyć. Pan  Maciej wzbudził w nas ciekawość świata i pokazał, jak odległe są nasze kultury.  

"Zdrowa Ja"

002Nasza szkoła jest jedną z 48 placówek z całej Polski zaangażowaną w projekt „ZDROWO JA”. W ramach programu badane 15-latki zostały objęte telemonitoringiem, połączonym z aplikacją mobilną na ich telefonach. Wspólnie uczestniczki programu przeszły 130 milionów kroków, podjęły 3000 wyzwań, poprowadziły 48 godzin WF-u i przygotowały 300 zdrowych posiłków do szkoły. 

Z przyjemnością ogłaszamy, że projekt „ZDROWO JA”, który realizowany był w szkole od września 2017 roku, dobiegł właśnie końca.

Serdecznie dziękujemy szkolnym koordynatorom programu - dyrektorom oraz nauczycielom i pielęgniarkom za zaangażowanie i wsparcie, bez którego sukces, który jest udziałem wszystkich, nie miałby miejsca. Państwa praca motywowała nas do wytrwałości w realizacji projektu oraz była światełkiem w tunelu biurokratycznych przeciwności.