Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Zaproszenie "W hołdzie dla niepodległej"

zap

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej wraz z zuchami i harcerzami zapraszają wszystkich do włączenia sie w akcję Flaga na każdym domu. Od poniedziałku tj. 23 kwietnia do 2 maja przedszkolaki będą rozdawać mieszkańcom Jodłowej małe flagi natomiast harcerze będą w szkole rozprowadzać flagi do zawieszenia na budynkach w cenie 5 złotych. Akcja ma na celu promowanie patriotyzmu i pamięci dla bohaterów oraz szacunku dla naszej Ojczyzny. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie SP Nr 1 w Jodłowej zapraszają wszystkich mieszkańców na Wieczornicę "W Hołdzie dla Niepodległej" w dniu 2 maja o godz. 15-ej na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej.

Tu się urodzili, mieszkali, dorastali – konkursy historyczne poświęcone znanym ludziom, których życie związane było z Jodłową

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej pod hasłem „Znani Jodłowianie”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klasy VI i VII, którzy mieli do rozwiązania 38 zadań. Konkurs zorganizowała nauczycielka historii Pani Jadwiga Warzecha. Trzy uczennice klasy VII: Dominika Materowska – która zajęła  I miejsce, Julia Janusz – II miejsce i  Aleksandra NowakIII miejsce zakwalifikowały się do udziału w Gminnym Konkursie Wiedzy Historycznej „Ludzie, którzy rozsławili Jodłową”. Konkurs ten odbył się 12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Jodłowej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 pytań dotyczących życia i działalności Barbary Kostrzewskiej, Zbyszko Cyganiewicza i Mieczysława Jastruna - znanych ludzi, których życie związane było z Jodłową.
W konkursie gminnym  Julia Janusz zajęła I miejsce, a Dominika Materowska  - II miejsce.
Gratulacje dla naszych uczennic.

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosna w przyrodzie i wiosna w klasie”

20180417 081327W kwietniu rozstrzygnięto szkolny konkurs na wystrój sal lekcyjnych w kl. IV-VII o tematyce wiosennej. Zadaniem uczniów było przygotować wystrój klasy. Uczniowie wykonali gazetki i ozdobili sale. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa IV B
III miejsce – klasa VII

Przewodniczący klas odebrali dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor mgr Aneta Janaś.

Egzamin gimnazjalny 2018

1W dniach 18 - 21 kwietnia 2018 r. odbył się przedostatni egzamin gimnazjalny. Przez trzy dni trzecioklasiści zmagali się z zadaniami z historii, wos-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języków nowożytnych (j. angielskiego, j. niemieckiego i j. rosyjskiego).

Egzamin każdego dnia składał się z dwóch części. Pierwsza zaczynała się o godzinie 9.00 i trwała 60 minut, a druga o godzinie 11.00 i trwała 90 minut.

Udział w egzaminie jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum. Uczniowie w 100% wywiązali się z tego obowiązku. Egzaminy przebiegały bez zakłóceń, zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki, a to już 15 czerwca 2018 r.