Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

DSC 05659 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej odbyło się uroczyste „ślubowanie uczniów klas pierwszych” połączone ze świętowaniem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Społeczność szkoły oficjalnie powitała nowych członków braci uczniowskiej. Bohaterami uroczystości byli uczniowie klas pierwszych, lecz w tym szczególnym wydarzeniu wspierali ich swoją obecnością: dyrektor szkoły - Aneta Janaś, wicedyrektor - Alicja Mikrut, nauczyciele, rodzice oraz młodsi i starsi koledzy. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe i żakowskie birety niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia.

Uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

DSC 05149 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej odbyła się gminna uroczystość z okazji 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 przed tablicą upamiętniającą stulecie niepodległości. Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali delegaci szkół podstawowych z całej gminy i przedstawiciele władz gminy Jodłowa: z-cz wójta Pani Dorota Krzyżak, przewodniczący Rady gminy, Pan Roman Warzecha oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Pan Waldemar Sztogrin, który przemawiając, przypomniał zebranym  fakty historyczne z dziejów naszej Ojczyzny. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zakończyło pierwszą część uroczystości.

Akcja BohaterON

W dniach od 11.10.2018 – 31.10.2018 r uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej  „BohaterON – Włącz Historię” realizowanej przez: Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej i Fundacje Rosa i Sensoria, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem Kampanii było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek pocztowych.

Uczniowie klas III A, III B oraz klasy VIII zapoznawali się na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych M. Bodnar  z historią powstania warszawskiego i losami powstańców. Później pisali do wybranych przez siebie powstańców kartki z życzeniami, w których wyrażali min. wdzięczność, podziw i szacunek żyjącym bohaterom powstania warszawskiego.

Cel akcji -  edukacja młodzieży, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości społecznej został w stu procentach osiągnięty.

Występ zespołu "Zbrucz"

DSCF8316W dniu 29 października w naszej szkole gościliśmy Zespół Pieśni i Tańca „Zbrucz” z Tarnopola. Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała regionalne ukraińskie pieśni oraz składankę tańców ukraińskich, cygańskich i gruzińskich, a także współczesny repertuar. Publiczność podziwiała również umiejętność gry na skrzypcach. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły w bardzo entuzjastyczny sposób. Hasłem przewodnim występu była pomoc dzieciom z Ukrainy. Pieniądze  zebrane podczas koncertu zostaną przekazane dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu.