Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Lekcja matematyki w strefie innowacji

lpW dniach 21 i 22 listopada w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa S. Pelczara w Rzeszowie odbyła się IV konferencja edukacyjna „Innowacje w edukacji”, której celem było podnoszenie kompetencji cyfrowych oraz wsparcie w realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w lekcji matematyki „Stacja kosmiczna Promethean”. Głównym celem lekcji było wyznaczenie miejsca dla stacji kosmicznej w Układzie Słonecznym, które byłoby jednakowo odległe od trzech wybranych planet. Uczniowie przy okazji lekcji poznali planety posiadające księżyce. Za pomocą udostępnionej aplikacji, korzystając z monitora interaktywnego sami mogli dokonać symulacji obiegu księżyców wokół planet.

Przed lekcją, w parku naukowo-technologicznym uczniowie mieli okazję obejrzeć modele samolotów, bolid skonstruowany przez studentów politechniki, rowery wyposażone w blendery poruszane siłą mięśni oraz skorzystać z urządzenia do porozumiewania się alfabetem Morse’a.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się okulary VR, drukarki 3D oraz symulator lotu – program komputerowy symulował zachowanie się statku powietrznego w poszczególnych fazach lotu.  Niektórzy z uczniów skorzystali z okazji i wcielili się w rolę pilota samolotu F35.Organizatorzy zadbali nie tylko o nakarmienie umysłów – uczestników czekał też słodki poczęstunek.

Pełni wrażeń i z nadzieją, że w naszej szkole też pojawią się monitory interaktywne, wróciliśmy do Jodłowej.