Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

DZIEŃ ZIEMI

dzie ziemi22 kwietnia obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Święto, które promuje proekologiczne postawy i uświadamia, że każdy człowiek może mieć wielki wpływ na naszą planetę - Matkę Ziemię.
Drzwi sal lekcyjnych zostały udekorowane informacjami związanymi z  segregacją odpadów, recyklingiem  oraz eko-zadaniami  do wykonania przez uczniów.  Z tej okazji na apelu uczniowie klasy Ib przedstawili inscenizacje pt. „Przygoda w stumilowym lesie”, a uczniowie klas czwartych bajkę „Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków”.  Występy uświetniły piosenki ekologiczne w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych.

Ponadto uczniowie, którzy wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim zaprezentowali swoje wiersze: Paweł Jędrzejczyk – zdobywca I miejsca i Ania Wójcik, która zajęła III miejsce.

Pani dyrektor podsumowała zbiórkę puszek aluminiowych i metalowych, a uczniowie najbardziej zaangażowani w akcję otrzymali dyplomy i upominki.

Dzień Ziemi jest corocznym świętem, którego celem jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska oraz  wyzwań, przed którymi stoi środowisko naturalne naszej planety. Dzień ten to  to wspaniała okazja do zastanowienia się nad tym, jak sami możemy pozytywnie wpływać na  środowisko i niwelować negatywny wpływ na naszą planetę. Zmusza do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony środowiska naturalnego.