Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Szkolny Przegląd „Mój talent, moja pasja”.

348981863 1006128264094078 4425209476221954901 n

„Szczęśliwy człowiek, który posiada pasję...”

Tymi słowami rozpoczął się Szkolny Przegląd „Mój talent, moja pasja”. 1 czerwca 2023 roku w naszej szkole był obchodzony Dzień Talentów.  Celem tej imprezy było zaprezentowanie młodych artystów, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają swoje życie i życie innych.

Podczas Szkolnego Przeglądu można było obejrzeć prace plastyczne i fotograficzne, usłyszeć prezentacje muzyczne i podziwiać  występy taneczne uczniów naszej szkoły.

W Przeglądzie wzięło udział około 70 uczniów w różnych kategoriach.

Na instrumentach muzycznych grali: Blanka Machowska (skrzypce), Oskar Furman (saksofon, perkusja), Kacper Materowski (ukulele), Roksana Czachara (ukulele), Jakub Rymut (gitara), Kornelia Szukała (skrzypce), Krzysztof Papciak (flet prosty).

Śpiewali solo: Dominika Jędrzejczyk, Julia Fyda, Kornelia Szukała, Emilia Belka, Aleksandra Latocha, Jakub Rymut i Roksana Czachara (z własnym akompaniamentem).

Tańczyli: klasy 2 i 3 oraz Oliwia Klucznik i Zuzanna Górka.
Kostkę Rubika układała Nadia Górka.
Pokaz robotów zaprezentowali: Oskar Furman, Michał Buras, Zuzanna Nowak i Kacper Lech.
Fotograficzne spojrzenie na świat przedstawili : Patryk Bułat, Mikołaj Kita, Aleksandra Rzońca,  Wiktoria Kita, Amelia Kita, Aleksandra Klusek, Anna Szpak, Amelia Janiga, Zuzanna Wroblewska.

W trakcie  przeglądu można było obejrzeć efekty działań plastycznych: obraz olejny Madonny z Dzieciątkiem  Pawła Stanula- Kaczki, obraz Maryi wykonany haftem diamentowym  Aleksandry Latocha, rysunki i malarstwo Kacpra Materowskiego,  grafikę Jakuba NalepyFilip Gomółka, Tomasz Szydłowski, Bartłomiej Placek, Kacper Materowski i Jakub Król wykonali rzeźbę techniką usztywniania tkanin. Swoje rzeźby w plastelinie prezentowała Laura Kulczycka.

Przegląd poprowadzili: Kinga Bator i Szymon Materowski.

Dziękujemy wszystkim  artystom, którzy wzięli udział w naszej imprezie, a także ich rodzicom za wsparcie i wiarę w możliwości swoich dzieci.

Szkolny Przegląd „Mój talent, moja pasja” został zorganizowany przez p. Marię Kos i p. Lenę Goleń przy współpracy p. Maryną Nawracaj.

Życzymy wszystkim namiętności, wytrwałości i entuzjazmu w rozwijaniu swoich talentów!