Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

TO BYŁA WIELKA MUZYCZNA UCZTA

346101874 640749161275642 6320532919487104491 n2 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w Domu Kultury „MORS” w Dębicy operę włoskiego kompozytora Pietro Mascagniego pt. „Rycerskość wieśniacza”.  Opera ta odniosła sukcesy na wszystkich wielkich scenach europejskich, odsłania sceny z życia prostych mieszkańców sycylijskiej wioski. Jest to historia o miłości i zemście z dramatycznym finałem.

Przedstawienie zrealizowane zostało z wielkim rozmachem, profesjonalizmem i pasją. Wyjątkowa muzyka,  charyzmatyczna gra aktorska oraz scenografia zachwyciły publiczność. W realizacji  wzięło udział ponad 150 wykonawców: chóry amatorskie, chór dziecięcy, orkiestra symfoniczna oraz profesjonalni artyści.

Jedną z głównych ról kreował  pochodzący z Jodłowej Pan Tomasz Furman. Pan Tomasz jest zawodowym śpiewakiem operowym i absolwentem naszej szkoły. Pamiętamy go z występu w 2018 roku, w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości,  kiedy to wraz z naszym chórem szkolnym uświetnił gminne obchody  tego  majowego święta.

Po przedstawieniu udało się zrobić pamiątkowe zdjęcie na scenie z głównymi odtwórcami ról: 
p. Tomaszem Furmanem (Turiddu), p. Aleksandrą Szymańską (Lola), p. Joanną Zauchą (Santuzza), p. Emilią Węgrzyn (Fatum) oraz byłą uczennicą naszej szkoły Martą Kumiegą, grającą w orkiestrze na skrzypcach.