Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

SP! SERCE i POMOC

Program adaptacyjny: "SP! SERCE i POMOC"

Autorski program adaptacyjny dla uczniów klasy IV w ramach projektu Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych SP! SERCE i POMOC

Motto: „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” św. Jan Paweł II

Celem nadrzędnym naszej szkoły jest stworzenie odpowiednich warunków do nauki, zapewnienie uczniom bezpiecznej, miłej i serdecznej atmosfery, pozytywnych przeżyć, poczucia sukcesu oraz usuwanie napięć w sferze emocjonalnej związanych z pobytem w szkole.

„Moja przygoda ze sztuką”

Innowacja pedagogiczna: „Moja przygoda ze sztuką”

 Prawdziwy artysta widzi, że sztuka nie ma granic…”

                                                                                                                                                                        Ludwig van Beethoven

   Opracowała: mgr Lena Goleń

  1. 1. Tytuł innowacji: „Moja przygoda ze sztuką” - zajęcia artystyczne.
  2. 2. Autor innowacji: Lena Goleń
    Zajmowane stanowisko: nauczyciel muzyki
  3. 3. Rodzaj innowacji: programowo – metodyczna
  4. 4. Zasięg: dla klasy V
  5. 5. Okres realizacji: 18.09.2023 – 10.06.2024

Muzyczna podróż po Europie

Innowacja pedagogiczna:  "Muzyczna podróż po Europie"

Wstęp
“Kreatywność wymaga odwagi do zrobienia czegoś nowego, do postawienia stopy na ziemi niczyjej, do wejścia w las, w którym nie ma wydeptanych ścieżek, skąd nie powrócił dotychczas nikt, by służyć nam za przewodnika” (R. May).

"Kultury Europy” to cykl spotkań, podczas których przenosimy się w najróżniejsze zakątki kontynentu. Wraz z uczniami prezentującymi stroje, filmy, prezentacje, foldery, muzykę mówiącą o odległych krajach.  Chciałabym pokazać piękno kultur, tradycji, obyczajów niektórych państw na  kontynencie większej rzeszy uczniowskiej. Najlepszym słowem, które określa poznanie i promocję miejsc, kultur jest przymiotnik ,,kolorowy”. Kolorowy odcień skóry mają jej barwnie ubrani mieszkańcy. Kolorowy jest krajobraz, który urzeka bujną, egzotyczną roślinnością, uspokaja lazurową taflą wody, rozgrzewa złotą barwą piasku i mrozi krystaliczną bielą lodowców.       

"Junior Edu-Żywienie"

eduzywienie logo kolor A scaledNasza szkoła przystąpiła do ministerialnego programu „Junior-Edu-Żywienie” (akronim JEŻ) - jest to program edukacji żywieniowej uczniów szkół podstawowych w klasach I-VI. Program będzie realizowany przez specjalistów w dziedzinie żywienia i dietetyki z Instytutu Nauk o Żywieniu CzłowiekaSzkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego  PZH – Państwowego Instytutu Badawczego.