Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Sukcesy w olimpiadach przedmiotowych OLIMPUS

olimpusDo naszej szkoły dotarły dyplomy i nagrody dla uczniów biorących udział w olimpiadach przedmiotowych OLIMPUS (sesja zimowa). W konkursie wzięło udział 20 uczestników, którzy rozwiązywali testy z biologii, fizyki i matematyki.
Sześć uczennic zdobyło tytuły laureata:

Kangur Matematyczny 2020

kangur"Kangur matematyczny" to konkurs międzynarodowy. Wywodzi się z Australii, a w Europie został rozpropagowany przez francuskich matematyków. W Polsce odbywa się od 1992 r., a jego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. To konkurs bardzo znany i lubiany.
Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest zdolność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.  W szkole podstawowej Kangur przeprowadzany jest w czterech kategoriach:

Wyniki konkursu plastycznego „NAJPIĘKNIEJSZE BUDOWLE JODŁOWEJ”

Wiktoria Kita wyrnienieW konkursie plastycznym zorganizowanym dla uczniów klas IV- VIII wzięło udział 28 osób. Ze względu na bardzo wyrównany poziom prace oceniano w jednej kategorii. Najchętniej przedstawianym przez uczestników obiektem był zabytkowy kościół p.w. św. Stanisława BiM, ale nie zabrakło tez prac przedstawiających inne budynki, pomniki i rzeźby.

Jury w składzie:
Jan Janiga- Wójt Gminy Jodłowa
Aneta Janaś- Dyrektor naszej szkoły
Alicja Mikrut- Wicedyrektor naszej szkoły
Anna Wołowiec- nauczyciel
wydało następujący werdykt:

Szkolny konkurs „Czy znam życie i działalność sługi Bożego ks. F. Blachnickiego?”

blachnicki„Tych, co się zagubili w życiu
jak igła w stogu siana,
że nawet święty Antoni bezradnie
rozkładał ręce,
Ksiądz Franciszek odnajdywał z uporem
i nie oczekując znaleźnego,
podawał adres do nieba
”.

Od lat uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniach szkół noszących imię ks. F. Blachnickiego, które odbywały się w Krościenku nad Dunajcem. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, wyjazd został odwołany. Stąd pomysł, by przeprowadzić konkurs dotyczący życia i działalności patrona naszej szkoły za pomocą Internetu.

Gminny konkurs „Fizyczna Liga Zadaniowa” – podsumowanie

liga

Fizyka jest wszędzie! Znajdziemy ją w kuchni: podczas gotowania potraw, pieczenia ciast lub mięsa czy zamrażania produktów spożywczych mamy do czynienia z wieloma zjawiskami fizycznymi. Znajdziemy ją również w sporcie: podczas biegu, pływania, skoków narciarskich oraz każdej innej dyscyplinie sportowej bardzo ważną rolę odgrywają prawa fizyki.

Wszystko co dzieje się wokół nas można wytłumaczyć za pomocą praw fizyki. Fizyka zatem znajduje wiele pożytecznych zastosowań w życiu codziennym. Mogli się o tym przekonać uczniowie, rozwiązując zadania z kolejnych zestawów konkursowych.

Rozstrzygnięcie konkursu z j. angielskiego "My favourite word"

20200607 164302Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas II Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Jodłowej. Cele konkursu to rozwijanie zainteresowań językiem angielskim i jego popularyzacja wśród uczniów, poszerzanie wiedzy z zakresu leksyki oraz rozwijanie talentów plastycznych.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Dominika Jędrzejczyk  IIb, Emilia Studniarz  IIb
II miejsce
: Zuzanna Górka IIa, Dominika Serwatka IIa
III miejsce
: Julia Kapłon IIb, Kornelia Szukała IIb

Gratulacje!

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

101537124 639639313299060 2205851158335979520 oKażdy kto podejmuje się nauki języka obcego, musi stawić czoła niekończącej się liczbie wyrazów, które należy opanować. Dla każdego z nas może się to wydawać nierealne, aczkolwiek dobrze jest znaleźć swój sposób na naukę słówek. Jednym z nich może być obrazowanie słów poprzez rysunki. Na tym właśnie polegał gminny konkurs języka angielskiego „EYE- CATCHING WORDS” zorganizowany przez SP w Dębowej. Celem konkursu było promowanie postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, ułatwianie uczenia się nowego słownictwa, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych i plastycznych we współzawodnictwie z innymi uczniami.