Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

I i II miejsce w „Escape Room”

334134057 775696620356689 6907780736302925626 n21 marca 2023 r. uczniowie klas ósmych mieli możliwość przetestować swoje umiejętności językowe oraz sprawdzić swoją spostrzegawczość w innowacyjnym konkursie języków obcych w formie pokoju zagadek „Escape Room” zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Jodłowej.
Do finału przeszli: Patryk Stręk i Adrian Dziedzic, Oskar Furman i Kamil Wadas oraz Zuzanna Wypych i Oliwia Nalepka.
Najlepszy czas uzyskali Patryk i Adrian, którzy zdobyli I miejsce, Oskar i Kamil to zdobywcy miejsca II.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Ogólnopolski Test Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

337176245 230241996237735 2166196511109898998 nPo raz kolejny odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Testu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowane przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Dębicy, Urząd Gminy Jodłowa i Centrum Usług Wspólnych w Jodłowej. W trzech grupach wiekowych konkurs pisało 26 uczniów z terenu gminy. Turniej składał się z dwóch etapów – I etap 30 pytań zamkniętych, II etap 4 pytania otwarte. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Jan Moskal, Piotr Książek, (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy), Roman Grębski (OSP Jodłowa), Anna Nowak (Dyrektor CUW).

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „JODŁOWA ŚNIEGIEM MALOWANA”

337154276 740000480873060 2530221279914466587 nZima się skończyła, wiec czas na ogłoszenie wyników zimowego konkursu fotograficznego.
Na konkurs wpłynęło 27 zdjęć. Wiele zdjęć przedstawiało piękne ujęcia zaśnieżonych jodłowskich krajobrazów. Jednak mówi się, że fotografia to obraz malowany światłem i to światło jest bardzo ważne w tworzeniu zdjęć. Miniona zima nie była łatwa pod tym względem, słońca było niewiele. Tym większe gratulacje dla tych, którym udało się zrobić najlepsze fotografie.

"Najpiękniejsza kartka wielkanocna" - konkurs gminny

kartka wielZapraszamy chętnych uczniów z klas I - III oraz IV - VI z terenu gminy Jodłowa do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ”. Tematem konkursu jest kartka okolicznościowa z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej. Więcej informacji w Regulaminie konkursu.

„Polscy naukowcy – znani i mniej znani” – nagrody wręczono

IMG 1383Jak już informowaliśmy zakończył się konkurs dotyczący życia i osiągnięć polskich naukowców. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. W związku z tym, że w czołówce pojawiły się miejsca ex aequo nagrodzono 7 osób i przyznano 2 wyróżnienia, a mały upominek otrzymał każdy uczestnik konkursu.

http://zs1.jodlowa.eu/index.php/szkola/konkursy/1447-wyniki-konkursu-gminnego-polscy-naukowcy-znani-i-mniej-znani

Nagrodami były m.in. rzutniki do rysowania z telefonu, hafty diamentowe do samodzielnego wykonania, książki, a także podstawki pod telefony oraz puzzle wykonane na drukarkach 3D i jeszcze … maleńka niespodzianka.
Mamy nadzieję, że wśród uczestników zawodów są osoby, które osiągną w przyszłości naukowe sukcesy.

                                                                                                                         Zofia Szarkowicz, Maria Kos

Wyniki konkursu gminnego „Polscy naukowcy – znani i mniej znani”

IMG 117523. lutego 2023r. w szkołach podstawowych naszej gminy przeprowadzono konkurs, który miał miejsce w związku z obchodami Dnia Nauki Polskiej ( 19. lutego).

Arkusze zadań konkursowych rozwiązywało 35. uczniów z klas V-VIII pięciu szkół podstawowych. Wśród zadań, które rozwiązywali uczniowie nie wszystkie były łatwe, a jednak bardzo wiele prac miało wysoki poziom ( średnia uzyskanych punktów wyniosła prawie 22). Za rozwiązanie zadań każdy z uczestników mógł uzyskać 34 punkty. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce ex aequo( 32 punkty):
Natalia Kowalska ( Szkoła Podstawowa im. Partyzantów AK w Dębowej)
Zuzanna Nowak (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej)
Anna Wójcik (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej)

III Edycja Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”.

niedzwiedzSerdecznie zapraszamy uczniów do udziału w III Edycji Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”.
Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmuje nauczyciel historii Pani Jolanta Głaz oraz Pani Dyrektor Anety Janaś.
Więcej informacji o konkursie pod linkiem:

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/oben/rzeszow/konkursy-i-projekty/miedzynarodowy-konkurs-nie/179473,III-Edycja-Miedzynarodowego-Konkursu-Niedzwiedz-Wojtek-zolnierz-gen-Andersa-Zapr.html?fbclid=IwAR3YcRovQOQyLnx90UnxQw2-k70AHH17uj9IAVZZEGpEtDomL0aDob1JWFg

OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW

OIJ logoMiło nam poinformować, że do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej Juniorów zakwalifikował się Michał Buras uczeń klasy VIII a. 27 października Michał pisał test wiedzy algorytmicznej a od października do stycznia rozwiązywał zadania programistyczne. Suma uzyskanych punktów zadecydowała o awansie Michała do zawodów drugiego stopnia.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!