Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „…Dla Ciebie kolędujemy…”

DSC 09699 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział prawie 40 wokalistów. Oceniano walory głosowe, muzykalność, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny uczestników konkursu.
W kategorii klas 0-3 jury w składzie: ksiądz doktor Zenon Tomasiak, pani Lena Goleń i pan Stanisław Górka wytypowało następujących zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Latocha
II miejsce- Dominika Jędrzejczyk
III miejsce – Dominika Serwatka
Wyróżnienia: Paweł  Jędrzejczyk, Lena Sztogrin

"Magia Świąt Bożego Narodzenia" rozstrzygnięcie konkursu

20191210 12495010 grudnia 2019 roku, jak co roku odbył się konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Uczniowie z klas I – III  i IV - VIII ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Jodłowej przystąpili do szkolnego konkursu plastyczno-technicznego. Zadaniem uczestników było wykonanie kartki świątecznej, dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej uczniów, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Szkolny Konkurs Recytatorski "Magia świąt"

DSC 089419 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim zatytułowanym „Magia świąt”.  W konkursie 15 uczniów zaprezentowało świąteczne wiersze polskich autorów. Jurorzy (Pani Aneta Janaś, Pani Agnieszka Szewczyk i ks. Mateusz Norek) ocenili dobór tekstów do możliwości uczestników, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny recytatorów. Ostatecznie zwyciężyli:

Ozdoby choinkowe ocenione

W tegorocznej edycji konkursu na ozdobę choinkową wzięło udział 26 uczniów. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe. W dniu 5 grudnia jury konkursowe w składzie:
Pani Dyrektor Aneta Janaś
Pani Wicedyrektor Alicja Mikrut
Pani Anna Wołowiec

dokonało oceny prac konkursowych i zdecydowało sie nagrodzić następujące osoby:

Podsumowanie obchodów Roku Matematyki

20191210 122526W konkursie „Łamogłówki matematyczne i logiczne” wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Jodłowa. Dwuosobowe drużyny podzielone na dwie grupy wiekowe zmierzyły się z zadaniami matematycznymi różnego typu.

W kategorii uczniów klas IV – VI konkurs składał się z kilku etapów. W etapie I każdy uczestnik rozwiązywał jedno zadanie, w etapie II uczniowie odpowiadali drużynowo. W etapach kolejnych uczniowie odpowiadali na pytania typu prawda/fałsz, odczytywali znaki rzymskie, rozwiązywali krzyżówki, układali podany wzór tangramu oraz  uzupełniali magiczny kwadrat. Każdy z etapów był oddzielnie punktowany, a suma wyznaczała kolejność zajmowanych miejsc.

Rozstrzygnięcie konkursu „Świat trójkątów, czworokątów i innych figur”

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Matematyczno – Plastycznego „Świat trójkątów, czworokątów i innych figur”

Na konkurs matematyczno – plastyczny „Świat trójkątów, czworokątów i innych figur” wpłynęło 28 prac uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z terenu gminy Jodłowa. Komisja konkursowa w dniu 12 grudnia dokonała oceny prac. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

PROJEKTANCI EDUKACJI

Moi drodzy nie zapominajcie głosować na dwa projekty z naszej szkoły,
wpisz:

1. PROJEKTANCI EDUKACJI ZAGŁOSUJ
2. Wpisz nazwę naszej miejscowości
3 Pojawią się dwa projekty: "Kolorowy zawrót głowy" i "Spacer po mojej miejscowości".
Na każdy projekt możesz oddać 1 głos z swojego meila (czyli razem 2)
Głosujemy do 13 grudnia. Damy radę.....

KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

christmasZapraszamy wszystkich uczniów z klas I - VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na kartkę świąteczną pod hasłem „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Konkurs zostanie przeprowadzony w szkole 10 grudnia (wtorek) o godzinie 12.30 na jadalni. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu.

WYRÓŻNIENIA W KONKURSACH POWIATOWYCH

Beztytuu226.listopada podsumowano wyniki dwóch konkursów powiatowych. W konkursie fotograficznym „Przyroda Powiatu Dębickiego” wzięło udział 80 uczestników. Wyróżnienia uzyskało troje uczniów naszej szkoły: Agnieszka Batko, Milena Górka i Karol Nawracaj. W konkursie plastycznym „Moje spotkania z przyrodą” wyróżnienie otrzymała Gabriela Chudy (na konkurs wpłynęło 44 prace).
Gratulujemy!

Opiekun: Maria Kos