Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Tu się urodzili, mieszkali, dorastali – konkursy historyczne poświęcone znanym ludziom, których życie związane było z Jodłową

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej pod hasłem „Znani Jodłowianie”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klasy VI i VII, którzy mieli do rozwiązania 38 zadań. Konkurs zorganizowała nauczycielka historii Pani Jadwiga Warzecha. Trzy uczennice klasy VII: Dominika Materowska – która zajęła  I miejsce, Julia Janusz – II miejsce i  Aleksandra NowakIII miejsce zakwalifikowały się do udziału w Gminnym Konkursie Wiedzy Historycznej „Ludzie, którzy rozsławili Jodłową”. Konkurs ten odbył się 12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Jodłowej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 pytań dotyczących życia i działalności Barbary Kostrzewskiej, Zbyszko Cyganiewicza i Mieczysława Jastruna - znanych ludzi, których życie związane było z Jodłową.
W konkursie gminnym  Julia Janusz zajęła I miejsce, a Dominika Materowska  - II miejsce.
Gratulacje dla naszych uczennic.

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosna w przyrodzie i wiosna w klasie”

20180417 081327W kwietniu rozstrzygnięto szkolny konkurs na wystrój sal lekcyjnych w kl. IV-VII o tematyce wiosennej. Zadaniem uczniów było przygotować wystrój klasy. Uczniowie wykonali gazetki i ozdobili sale. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – klasa VI
II miejsce – klasa IV B
III miejsce – klasa VII

Przewodniczący klas odebrali dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor mgr Aneta Janaś.

GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapraszamy wszystkich uczniów z klas I - III Szkół Podstawowych z terenu gminy Jodłowa do wzięcia udziału w gminnym konkursie z języka angielskiego "My favourite word". Szczegóły konkursu w regulaminie.

PROJEKT EDUKACYJNY „TROPIMY ŚLADY WIOSNY”

indeksOd 5 marca b.r. 30 uczniów klasy I a i I b Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Ks. F. Blachnickiego przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem „Tropimy ślady wiosny”.

Projekt był realizowany przez cztery kolejne tygodnie nauki szkolnej. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie poprzedzające nadejście wiosny oraz ostatni tydzień tuż po jej nadejściu. Projekt „Tropimy ślady wiosny” miał na celu uwrażliwienie uczniów na piękno budzącej się do życia przyrody, stwarzanie warunków do wspólnych zabaw, budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym, wspieranie aktywności, ciekawości dzieci, samodzielności,zwrócenie uwagi na wartości odżywcze roślin wiosennych.

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

20180326 1442015 kwietnia 2018 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny  na ozdobę świąteczną Świąt Wielkanocnych. Wśród nich znalazły się baranki, kurczaki, jajka, zajączki- wiele symboli, które w tradycji ludowej wiążą się ze Świętem  Zmartwychwstania  Jezusa. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II - VI Szkoły Podstawowej. Wszystkie prace plastyczne wykonane przez uczniów zostały umieszczone na 3 gazetkach na szkolnym korytarzu. Wszystkie były niepowtarzalne, ładnie zrobione i wykonane różnymi technikami plastycznymi. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomem i słodkim upominkiem, a wszyscy biorący udział otrzymali nagrodę pocieszenia.

Sukcesy gimnazjalistów w konkursach wojewódzkich

92Do etapu rejonowego konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty zakwalifikowali się uczniowie: Damian Figura (z fizyki i chemii) i Patryk Kurek (z geografii i chemii).

W III etapie (wojewódzkim) brali udział: Patryk Kurek (z geografii i chemii) i Damian Figura ( z chemii). Zadania konkursowe do łatwych nie należały. Tym większe gratulacje dla uczniów.

Międzyklasowy konkurs „Pisanka Wielkanocna” w technice quilling

IMG 20180327 131001Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas III gimnazjum na zajęciach artystycznych z panią Leną Goleń próbowali swoich sił w tworzeniu pisanek wielkanocnych w "quilling". Quilling to technika, która niezwykle rozwija manualnie oraz pobudza wyobraźnię. Wspaniały sposób na trening cierpliwości i na nudę. Za pomocą tej metody tworzy się ozdoby z wąskich pasków papieru, zawijanych w kształt spirali i odpowiednio formowanych przez zagniecenie warstw papieru.

Konkurs czytelniczy

DSCF7947W dniu  20 marca odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego dla uczniów klasy pierwszej  pt. „W krainie baśni Charlesa Perrault” oraz  dla uczniów klas drugich i trzecich pt. „Astrid Lindgren i jej dzieci z Bullerbyn”. Konkurs zorganizowany był przez nauczycieli nauczania zintegrowanego oraz bibliotekę szkolną.

I miejsce dla Natalii

20180323 09214823 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje gminne odbyły się w Szkole Podstawowej w Dębowej  i   przeprowadzone zostały przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy. Do turnieju przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół gminy Jodłowa, w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy zmierzyli się z pisemny testem, a najlepsi zakwalifikowali się do Turnieju Powiatowego. Naszą szkołę w kategorii Szkół Podstawowych na etapie powiatowym będzie reprezentowała Natalia Warzecha, uczennica klasy IV A, która zajęła I miejsce na etapie gminnym.  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody książkowe oraz gry ufundowane i wręczone przez Wójta Gminy Jodłowa, Pana Roberta Mucha.

                                                       Gratulujemy i życzymy  powodzenia na etapie powiatowym!

PLEBISCYT NA SYMPATYCZNĄ DZIEWCZYNĘ

20180309 163246Z okazji „Dnia Kobiet” Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował klasowe plebiscyty na "Najbardziej sympatyczną dziewczynę w klasie". Wyboru dokonywali chłopcy  z klas IV- VI. Według  opinii chłopców miłych, uprzejmych  i sympatycznych  dziewczyn jest w naszej szkole  wiele  i wielu, by można było przyznać ten tytuł. Jednak w wyniku głosowania najbardziej sympatyczne okazały się:
klasa  IV a - Nicole Szpak
klasa  IV b  - Laura Nawracaj i Angelika Mikrut
klasa V – Agnieszka Batko
klasa VI – Patrycja Kos
Laureatki plebiscytu otrzymały pamiątkowy dyplom i słodki upominek.