Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

part00000117 października 2018 roku odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej organizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. W konkursie wzięli udział przedstawiciele z 9 szkół. Naszą szkołę prezentował zespół wokalno - instrumentalny w składzie: Piotr Rdzak (III A) – akordeon, Bartłomiej Zawiślak (III B) – saksofon, Karolina Kita (III B) – wokal, Weronika Kieca (III B) – wokal, Weronika Kloczkowska (III B) – wokal. Zespół zagrał i zaśpiewał piosenkę pt. „Zaufaj Panu”. Uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii "zespół". Opiekunem zespołu jest nauczyciel muzyki - pani Lena Goleń.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

XVIII PIKNIK GEOGRAFICZNY w Tarnowie

received 21855766250124147 czerwca 2018 roku dwuosobowa reprezentacja gimnazjum  składająca się z uczniów klasy III b reprezentowała naszą  szkołę podczas XVIII PIKNIKU GEOGRAFICZNEGO, którego koordynatorem była szkoła średnia im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Podczas pikniku uczniowie  uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Geologii UJ oraz Instytutu Geografii UP.

Nasi uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę geograficzną  jak również w części terenowej szukali 20 punktów kontrolnych po Tarnowie.  Wypadli w kategorii gimnazjum dobrze zajmując 6 miejsce.              

Podczas pikniku uczestniczyli również w ciekawym spotkaniu z Markiem Tomalikiem- podróżnikiem, pisarzem i dziennikarzem, który podzielił się swoimi wrażeniami z podróży po kontynencie australijskim.

Wyróżnienie dla Krzysztofa

P1070961Uczeń klasy III b Krzysztof Kaczka zdobył wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Ulotne zjawiska uchwycone w obiektywie na terenie Karpackich Parków Krajobrazowych”. Organizatorami konkursu był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi
i Integracyjnymi nr 14 w Krośnie. Na konkurs wpłynęło 19 prac z 8 szkół województwa podkarpackiego. Wszystkie spełniały wymogi formalne i były zgodne z zasadami regulaminu.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 12 czerwca 2018 r. Gratulujemy.

V Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „JODŁOWA ŚPIEWA”

DSC 072513 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej odbył się V Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Jodłowa śpiewa”. W konkursie wzięło udział 45 uczestników z gminy Jodłowa w wieku 4 – 13 lat. Celem konkursu była promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci, oraz  rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki.

Wyniki konkursu:
I kategoria
– dzieci w wieku  4 – 6 lat
I miejsce – Zuzanna Górka (SP Nr 1 w Jodłowej)
II miejsce – Aleksandra Latocha (SP Nr 1 w Jodłowej)
III miejsce – Wiktoria Bułat (SP Nr 3 w Jodłowej)

Gminny Turniej Wiedzy Przyrodniczej

35273267 2073824456193687 8670645845059698688 n8 czerwca w naszej szkole odbył się finał I Gminnego Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Inicjatorem i zarazem organizatorem Turnieju była pani Elżbieta Kołczak. I etap Turnieju odbył się w poszczególnych szkołach podstawowych naszej gminy i wyłaniał dwuosobowe drużyny, które  8 czerwca reprezentowały swoje szkoły w etapie finałowym.Turniej składał się 5 konkurencji, które badały znajomość różnych dziedzin przyrodniczych, jak również zasad udzielania I Pomocy Przedmedycznej. Po przebrnięciu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzcę,  którym została drużyna reprezentująca  Szkołę  Podstawową Nr 2 w Jodłowej, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej, III miejsce drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Dębowej. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwało Jury pod przewodnictwem pani dyrektor mgr Anety Janaś, nad  przebiegiem konkurencji I Pomocy czuwała pielęgniarka szkolna pani Grażyna Duda.

Św. Jan Paweł II naszym Patronem

DSC 028915 lat temu 19 maja 2003 roku Jan Paweł II został Patronem naszego gimnazjum. Było to prawie dokładnie w 83 rocznicę jego urodzin. Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w teście dotyczącym życia i działalności św. Jana Pawła II. Wyniki testu wskazały zwycięzców, którzy reprezentowali swoje klasy w konkursie,  przeprowadzonym za pomocą platformy edukacyjnej „kahoot”.

GMINNY KONKURS WIEDZY O POLSCE „POLSKA – NASZA OJCZYZNA”

DSCF804116 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się gminny Konkurs wiedzy o Polsce „Polska - nasza Ojczyzna” przygotowany przez panie Ewę Stawarz i Jolantę Głaz. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – V szkół podstawowych z terenu gminy Jodłowa. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o Polsce, poznanie piękna Ziemi Ojczystej, propagowanie wiedzy o kulturze narodu i państwa polskiego, wzbudzenie poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, kształtowanie szacunku dla własnego państwa i jego symboli narodowych, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów. Nauczycielki przygotowały pytania z zakresu wiedzy o naszym kraju. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę, utrwalali znajomość polskich legend oraz symboli narodowych. Musieli wykazać się również znajomością mapy i zabytków najważniejszych miast w Polsce.

Szkolny konkurs ekologiczny

20180424 123837Z okazji Dnia Ziemi 24 kwietnia 2018r w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy V. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań. Najlepsze okazały się: Karolina Fik, Natalia Szydłowska i Magdalena Jasica. Uczennice te  reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie ekologicznym organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej zajmując II miejsce po szkole podstawowej w Dębowej. Serdecznie gratulujemy

Konkurs „POLSKA - MOJA OJCZYZNA”

31960352 906578486191744 1040673689672089600 o8 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jodłowej odbył się gminny konkurs recytatorski dla dzieci przedszkolnych „POLSKA - MOJA OJCZYZNA”. Udział w nim wzięli przedstawiciele 5 przedszkoli z terenu naszej gminy - w sumie 14 dzieci w wieku 4-7 lat. Dominika Jędrzejczyk i Dominika Serwatka zauroczyły komisję swoimi interpretacjami wierszy i zdobyły I miejsce. Udział w konkursie wzięła też Ola Latocha z grupy młodszej. Serdecznie gratulujemy ! Jesteśmy z was bardzo dumni!