„Młodzież zapobiega pożarom” - eliminacje gminne

IMG 20220330 114720W dniu dzisiejszym odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Testu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowane przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Dębicy, Urząd Gminy Jodłowa i Centrum Usług Wspólnych w Jodłowej. W trzech grupach wiekowych konkurs pisało 26 uczniów ze wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy. Test składał się z 30 pytań. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Jan Moskal, Piotr Książek, Anita Micek-Ćwiok (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy), Jan Kapłon (komendant gminny OSP Jodłowa), oraz Beata Orlop (pracownik UG w Jodłowej).

Z pośród uczniów naszej szkoły w grupie wiekowej szkoła podstawowa - klasy I - IV jury wyłoniło trzech uczniów:
I miejsce: Dominika Serwatka, kl. IV
II miejsce: Patryk Bułat, kl. IV
III miejsce: Aleksander Jędrzejczyk, kl. IV

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w swoich kategoriach reprezentować będą naszą gminę na eliminacjach powiatowych.
Celem konkurs jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Dziękujemy uczniom za udział, gratulujemy sukcesu nagrodzonym i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.