W świątecznym nastroju

Na początku uroczystości zabrała głos Pani dyrektor mgr Teresa Połoska, która po przywitaniu wszystkich zebranych powiedziała: „Jesteśmy jedną, wielką rodziną”. Świąteczne dni to czas, który łączy wszystkich, tak czuła się cała społeczność szkolna. W tym dniu swoje imieniny obchodził ks. dr Zenon Tomasiak. Życzenia imieninowe składała Księdzu Pani dyr., a do życzeń wspólnym śpiewem piosenki „Życzymy, życzymy” dołączyli się wszyscy zebrani.
Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy III szkoły podstawowej, w wykonaniu których obejrzeliśmy „Jasełka” przygotowane przez Panią Barbarę Kapłon.
Głównym punktem programu uroczystości był koncert kolęd i pastorałek, przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Występowali wszyscy: przedszkolaki, dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum Wspólne kolędowanie pozwoliło poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Obecny na spotkaniu Ksiądz Proboszcz poświęcił opłatki, odmówił modlitwę, pobłogosławił wszystkich i żeby z tradycji stało się zadość, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Nie zabrakło również czerwonego barszczu z uszkami.
Na zakończenie akademii Pani dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów o tematyce świątecznej na kartkę świąteczną i ozdobę choinkową.

Pełni wiary i nadziei oraz radosnego przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia wszyscy rozeszli się do swoich rodzin.

Zobacz więcej zdjęć w "Galerii"