Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Wycieczka do kina klas trzecich

DSC00181Końcem września, nasi trzecioklasiści wzięli udział w wycieczce pociągiem do kina Helios w Rzeszowie. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci ze środkiem transportu jakim jest pociąg. Dla większości dzieci, była to pierwsza przejażdżka pociągiem, emocji i wrażeń nie brakowało. Pogoda dopisywała, więc po dotarciu na miejsce, udaliśmy się na spacer po Rzeszowie. Kolejnym celem naszej wycieczki było kino, gdzie obejrzeliśmy piękny film familijny „O psie, który jeździł koleją” – wzruszającą historię przyjaźni psa i dziewczynki. Wycieczka wszystkim się podobała, więc planujemy już kolejną podróż pociągiem.

Wycieczka do kina klas drugich

382285989 1301064627465034 2007972653575030076 nW dniu 19 września 2023 uczniowie klas drugich wyruszyli autokarem do Kina Multikino w Tarnowie na długo wyczekinany przez nich film "O psie który jeździł koleją ". Film dostarczył małym widzom wielu wrażeń a sądzac po ich pozytywnych komentarzach po seansie, wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Podziękowanie

cer sprzataniePodziękowanie od Fundacji Nasza Ziemia
dla szkoły i zuchów 3GZ Szare Wiewiórki za włączenie się do akcji
"Sprzątanie świata łączy ludzi".

SZKOŁO! DO HYMNU!

do hymnuJuż tylko kilka dni dzieli nas od udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „DO HYMNU!” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W Konkursie mogą wziąć udział jedynie szkoły, w których konkursowej prezentacji weźmie udział minimum 50% uczniów szkoły. Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu jednogłosowo, bez akompaniamentu przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły Hymnu Państwowego i dwóch pieśni hymnicznych z listy podanej przez organizatora.

Próbna ewakuacja 2023

380971109 235496839121636 6589875894807985492 nBezpieczeństwo w naszej w naszej szkole, to najważniejsza rzecz. Bycie bezpiecznym w klasie, na boisku, na korytarzach ...  jest zależne od uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy kto przebywa w szkole powinien stosować się do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa. Musi wiedzieć jak należy się zachowywać w chwilach zagrożenia życia i zdrowia. Dlatego dziś dla przypomnienia tych ważnych zasad została przeprowadzona "próbna ewakuacja" . Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Jodłowej oraz Inspektor do Spraw Bezpieczeństwa. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.