Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Z patronem Naszej Szkoły ...

kroscienkoW dniu 16.04.2016 r. 14 uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej wraz z opiekunami udało sie do Krościenka  w związku z corocznym spotkaniem szkół noszących imię ks. Franciszka Blachnickiego. Organizatorem spotkania było Centrum Ruchu Światło- Życie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele pięciu szkół:  z Nowego Sącza, Rybnika, Jastrzębia - Zdroju, Krakowa i Jodłowej. Tematem przewodnim spotkania  było hasło „Z patronem naszej szkoły przez Bramę Miłosierdzia". Każda ze szkół zaprezentowała swój program artystyczny. Nasza Szkoła przedstawiła inscenizacje pt. „Jałmużna" oraz uczniowie zaśpiewali dwie piosenki związane z sylwetką patrona szkoły. Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Na koniec uroczystości  uczestnicy pomodlili się przy relikwiach Jana Pawła II i grobie ks. F. Blachnickiego. 
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestniczących w uroczystości zakończyło spotkanie.