Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Udzielanie pierwszej pomocy - prelekcja

343265913 577363117818640 7208752303425924864 nDnia 17 maja w związku z realizacją tematów związanych z bezpieczeństwem i udzielaniem pierwszej pomocy uczniowie klas IV uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką Panią Grażyną Dudą. Pani pielęgniarka przedstawiła krótką prelekcję i przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
Opowiedziała uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Uczniowie bardzo dobrze zapamiętali wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Ważną częścią spotkania był pokaz sposobu ułożenia w pozycji bezpiecznej oraz radzenia sobie w sytuacjach zadławienia. Pani pielęgniarka przedstawiła również sposoby postępowania podczas krwotoków z nosa.
Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.
Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie za przyjęcie naszego zaproszenia i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy!