Droga Krzyżowa dla Niepodległej

FB IMG 1540836494850Harcerze i Zuchy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej w dniu 18 października przeszli „Drogę Krzyżową dla Niepodległej” na trasie Pilzno (Skarpy)-Słotowa. Pogoda i humory wszystkim dopisywaly. Na zakończenie było ognisko i gorące kiełbaski. Nie zabrakło też gawędy I patriotycznych pieśni.

Zlot Hufca Dębica

44039102 2744769778882579 5035127952241590272 n13 października 2018 w Dębicy rozpoczął się tegoroczny Zlot Hufca Dębica. Wzięło w nim ok. 140 zuchów i harcerzy z terenu naszego powiatu. Wśród uczestników znalazła się reprezentacja zuchów i harcerzy z Jodłowej, wraz z opiekunami było nas 33 osoby.

O godz. 10 pod budynkiem hufca rozpoczęła się gra miejska. Każdy z patroli zuchowych i harcerskich otrzymał kartę z wymienionymi czujkami. Należało dotrzeć do wyznaczonych czujek i wykonać tam czekające na uczestników zadania. Oczywiście zadania wykonywane były na punkty, który z patroli zgromadził ich najwięcej ten zwyciężył i otrzymał nagrody indywidualne. Dodatkowe punkty można było zdobić wykonując zadania dodatkowe np. w Kościele Św. Jadwigi, na placu zabaw w parku Stomilowskim, przy Synagodze czy pod budynkiem hufca.

„Mamy moc!”

DSC 0151W weekend 22-23 września 2018 r. harcerze w całym kraju organizowali wydarzenia w ramach akcji „Mamy moc!” będącej elementem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100-lecia powstania organizacji Związek Harcerstwa Polskiego. Kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica wzięła udział w Święcie Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Rzeszowie w dniu 22 września 2018 r. Wśród uczestników była grupa harcerzy z Jodłowej.

Uwaga Zuchy!

Rozpoczynamy nowy rok harcerski! Serdecznie zapraszam na pierwszą zbiórkę zuchową, która odbędzie się 18 września 2018 r. (wtorek) w godz. 13 20 – 14 05 (7 lekcja). Zbiórka po raz pierwszy zostanie przeprowadzona w nowej harcówce.  Znajduje się ona w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 – wejście od podwórka naprzeciw placu zabaw.

Zapraszam dotychczasowe zuchy oraz nowe dzieci z klas I - III, które chcą zostać zuchami.

Zgody na zbiórki można odebrać od drużynowej pwd. Barbary Wójcik lub otrzymać na zbiórce.

Czuj!
                                                                                                                                                Czuwaj!

Harcerze na mszy św. w intencji służb mundurowych

20180904 1524154 września w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji służb mundurowych, harcerzy i zuchów. Harcerze z Jodłowej "Młode Jodełki" również wzięły udział w tej uroczystości.

Dziękujemy za modlitwę a harcerzom za obecność.

Dh Aneta i Dh Alicja