Biwak 3 Gromady Zuchowej i DPH

zuch rysW dniach 26 – 28 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej zorganizowany będzie biwak dla Zuchów i Harcerzy. Szczegółowe informacje znajdują  w zamieszczonym poniżej programie. Zgody od rodziców należy dostarczyć do 23 stycznia 2018 r. do p. B.Gil (zuchy) i do p. A. Janaś (harcerze).

„W Tobie jest światło”

PART 1513536192553„W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już niedługo po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

18 grudnia 2017 r. około 500 harcerzy, harcerek i zuchów z Chorągwi Podkarpackiej ZHP wzięło udział we Mszy Św. która odbyła się w Kościele pw. Matki Boskiej Saletyńskiej w Rzeszowie. Przewodniczył jej ks. Biskup  Edward Białogłowski. Po Mszy Św. delegacje hufców z rąk Biskupa  odebrały lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju. Wśród uczestników wyjazdy była także grupa harcerzy z Jodłowej, którzy pod opieką Barbary Gil udali się po światło aby w następnych dniach zanieść je do instytucji w naszej miejscowości. W środę 20 grudnia podczas  wieczornego nabożeństwa w kościele parafialnym zostanie przekazane światło mieszkańcom naszej parafii.

Przekazanie światła do Polskie odbyło się o północy z 17 na 18 grudnia. Na granicy państwa polskim harcerzom przekazali je koledzy ze Słowacji.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć film.

"Szare Wiewiórki" i "Młode Jodełki" na Wisowej...

20171028 222938W październikowy weekend (27 – 19.10.2017) zuchy z 3 GZ „Szare Wiewiórki” oraz PDH „Młode Jodełki” zebrały się w SP Nr 3 w Jodłowej – Wisowej  na jesiennym biwaku nazwanym Jesieniowiskiem.

Po zakwaterowaniu się zuchów i harcerzy odwiedził  ratownik medyczny p. Andrzej Dudek, który przeprowadził z dziećmi zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z zachowaniem się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczestników miał okazję ćwiczyć sztuczne oddychanie na fantomie. A po zdanym egzaminie z pierwszej pomocy  każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

Informacja dla zuchów o biwaku

ssafsaW dniach 27 – 29 październik 2017 w Szkole Podstawowej Nr 3 w Jodłowej  (Wisowej) zorganizowany będzie biwak dla zuchów i harcerzy. Szczegóły znajdują  w zamieszczonym poniżej programie. Zgody od rodziców należy dostarczyć do  B.Gil do 24.10.2017 (zuchy) i do p. A. Janaś do 25.10.2017  (harcerze).
Zbiórka zuchowa 24.10.2017 zostaje odwołana z powodu wyjazdu dzieci na wycieczkę.

Zuchy i harcerze pamiętają o Bohaterach!

11 października 2017 roku w Dębowej miała miejsce uroczysta Msza św. odprawiona w intencji poległych Partyzantów Podziemnego Państwa Polskiego. Po Mszy św. miały miejsce uroczystości przypominające bohaterów, apel pamięci poległych oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Partyzantów Armii Krajowej.  Reprezentanci 3 Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” oraz Próbnej Drużyny Harcerskiej uświetnili uroczystość swoją obecnością.  Zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem pamiętając o bohaterstwie walczących w obronie ojczyzny.