Projekt Kartki z iskierkami emocji

emocjaZuchy z 3 Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” w Jodłowej oraz klasa III a ponownie wzięły udział w wymianie kartek wielkanocnych w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja. Dzieci własnoręcznie wykonały piękne i pomysłowe kartki świąteczne, w których ukryły wiele pozytywnych emocji, dobrych życzeń i gorących pozdrowień. Sami również otrzymaliśmy wspaniałe pocztówki z świątecznymi życzeniami i miłymi słowami. Dzięki takiej wymianie nie tylko nawiązaliśmy kontakt z dziećmi z innej placówki oświatowej ale uwolniliśmy kreatywność i wyobraźnię oraz sprawiliśmy radość osobom, do których wysłaliśmy nasze kartki.
Naszym partnerem w tej edycji były przedszkolaki z Przedszkola Nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach wraz z p. Dominiką Sojką-Sporys.

Udział zuchów w Międzynarodowym Projektcie „Emocja”

kopia green and peach handcrafted illustration facebook cover1Zuchy z klasy III a wraz ze swoimi kolegami i koleżankami wzięły udział w świątecznej wymianie Kartek z Iskierkami Emocji będącej częścią Międzynarodowego Projektu „Emocja” – wspierającego rozwój społeczny i emocjonalny dzieci i  młodzieży. Do tegorocznej zimowej wymiany kartek zostało zgłoszonych 6833 osoby z 363 placówek oświatowych z Polski oraz placówek polonijnych. Naszym partnerem wymiany została Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 w Krakowie.

BohaterON – włącz historię!

20201013 105523BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.