Biwak zimowy

F 236 W Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej w dniach 16-18.02.2018 roku odbył się harcerski biwak zimowy. Próbna drużyna harcerska z Jodłowej „Młode Jodełki” wraz z 1 PSH „Zielony Płomień” im. Sebastiana Petrycego wspólnie uczyły się w Hogwardzkiej szkole. Podczas biwaku realizowano zadania z programu FLOREK, odbył się kominek w ramach Dni Myśli Braterskiej  oraz Wielkie Mistrzostwa w Quidditcha.

Harcerze z Jodłowej podjęli próbę zdawania na lilijkę harcerską. Wszyscy pozytywnie zakończyli próbę i rozkazem druhny Anety Janaś otrzymali lilijkę.

Na uroczystym apelu kończącym otrzymali swoją odznakę i specjalność „Przyjaciel Zwierząt”.

Nie brakowało miłej i przyjaznej atmosfery, jak również mnóstwa dobrej zabawy i harcerskich piosenek. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do swoich domów.

Zuchy i harcerze w leśniczówce

20180205 1036355 lutego 2018 roku zuchy i harcerze z Jodłowej pojechali do leśniczówki oraz siedziby Koła Łowieckiego „ODYNIEC” Połomia – Gębiczyna. Zabawa była super! Poznaliśmy pracę leśników i myśliwych oraz rozpoznawaliśmy ślady zwierząt na śniegu. Gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji w tym ognisko i poczęstunek. Dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie i poświęcenie czasu. Zuchy i harcerze z Jodłowej. Czuwaj!

„KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO”

Biwak zuchowo-harcerski był zorganizowany w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej pod hasłem „Karnawałowe szaleństwo”.

W pierwszy dzień biwaku odbyło się Świeczowisko „Lubimy wspólnie się bawić”. Wielkim zaskoczeniem okazał się awans naszej pani Basi na druhnę. Swoje przyrzeczenie składała na sztandar Związku Harcerstwa Polskiego. Było bardzo uroczyście. Zuchy i harcerze odśpiewali „Sto lat” a tuż po druhna Basia otrzymała od swoich podopiecznych ręcznie wykonaną laurkę. Drugi dzień był bardzo pracowity. Trwały przygotowania do „Mszy harcerskiej” dla seniorów, jak również do Zabawy Karnawałowej. Zuchy i harcerze wspólnie układały wiersze i piosenki o karnawale, rysowały postacie bajkowe, za które chciałyby się przebrać.

Msza harcerska w intencji seniorów

cgh27 stycznia 2018 roku w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej odbyła się Msza harcerska w intencji seniorów z terenu naszej gminy. Mszę świętą koncelebrował ks. Krzysztof Szkarłat oraz ks. Grzegorz Kozioł, ks. Fabian Grębski, ks. Mieczysław Składanowski. Oprawę muzyczną podczas mszy  oraz przedstawienie pt. „Nadzieja” wykonali zuchy i harcerze z Jodłowej.

Wydarzenie to było w planach biwaku zuchowo-harcerskiego, który odbył się w dniach 26-28.01.2018 roku i miał miejsce w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej.

Biwak 3 Gromady Zuchowej i DPH

zuch rysW dniach 26 – 28 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej zorganizowany będzie biwak dla Zuchów i Harcerzy. Szczegółowe informacje znajdują  w zamieszczonym poniżej programie. Zgody od rodziców należy dostarczyć do 23 stycznia 2018 r. do p. B.Gil (zuchy) i do p. A. Janaś (harcerze).