Uwaga Zuchy!

Rozpoczynamy nowy rok harcerski! Serdecznie zapraszam na pierwszą zbiórkę zuchową, która odbędzie się 18 września 2018 r. (wtorek) w godz. 13 20 – 14 05 (7 lekcja). Zbiórka po raz pierwszy zostanie przeprowadzona w nowej harcówce.  Znajduje się ona w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 – wejście od podwórka naprzeciw placu zabaw.

Zapraszam dotychczasowe zuchy oraz nowe dzieci z klas I - III, które chcą zostać zuchami.

Zgody na zbiórki można odebrać od drużynowej pwd. Barbary Wójcik lub otrzymać na zbiórce.

Czuj!
                                                                                                                                                Czuwaj!

Harcerze na mszy św. w intencji służb mundurowych

20180904 1524154 września w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji służb mundurowych, harcerzy i zuchów. Harcerze z Jodłowej "Młode Jodełki" również wzięły udział w tej uroczystości.

Dziękujemy za modlitwę a harcerzom za obecność.

Dh Aneta i Dh Alicja

Biwak zimowy

F 236 W Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej w dniach 16-18.02.2018 roku odbył się harcerski biwak zimowy. Próbna drużyna harcerska z Jodłowej „Młode Jodełki” wraz z 1 PSH „Zielony Płomień” im. Sebastiana Petrycego wspólnie uczyły się w Hogwardzkiej szkole. Podczas biwaku realizowano zadania z programu FLOREK, odbył się kominek w ramach Dni Myśli Braterskiej  oraz Wielkie Mistrzostwa w Quidditcha.

Harcerze z Jodłowej podjęli próbę zdawania na lilijkę harcerską. Wszyscy pozytywnie zakończyli próbę i rozkazem druhny Anety Janaś otrzymali lilijkę.

Na uroczystym apelu kończącym otrzymali swoją odznakę i specjalność „Przyjaciel Zwierząt”.

Nie brakowało miłej i przyjaznej atmosfery, jak również mnóstwa dobrej zabawy i harcerskich piosenek. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do swoich domów.

Zuchy i harcerze w leśniczówce

20180205 1036355 lutego 2018 roku zuchy i harcerze z Jodłowej pojechali do leśniczówki oraz siedziby Koła Łowieckiego „ODYNIEC” Połomia – Gębiczyna. Zabawa była super! Poznaliśmy pracę leśników i myśliwych oraz rozpoznawaliśmy ślady zwierząt na śniegu. Gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji w tym ognisko i poczęstunek. Dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie i poświęcenie czasu. Zuchy i harcerze z Jodłowej. Czuwaj!

„KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO”

Biwak zuchowo-harcerski był zorganizowany w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej pod hasłem „Karnawałowe szaleństwo”.

W pierwszy dzień biwaku odbyło się Świeczowisko „Lubimy wspólnie się bawić”. Wielkim zaskoczeniem okazał się awans naszej pani Basi na druhnę. Swoje przyrzeczenie składała na sztandar Związku Harcerstwa Polskiego. Było bardzo uroczyście. Zuchy i harcerze odśpiewali „Sto lat” a tuż po druhna Basia otrzymała od swoich podopiecznych ręcznie wykonaną laurkę. Drugi dzień był bardzo pracowity. Trwały przygotowania do „Mszy harcerskiej” dla seniorów, jak również do Zabawy Karnawałowej. Zuchy i harcerze wspólnie układały wiersze i piosenki o karnawale, rysowały postacie bajkowe, za które chciałyby się przebrać.