Biwak zuchowy

1W dniach 8-9.04.2022 w naszej szkole odbył się biwak zuchowy dla zuchów z 3 GZ „Szare Wiewiórki”. W piątek i sobotę zuchy dzielnie zdobywały sprawności „Kuchcik” oraz „Baranek wielkanocny”, samodzielnie przygotowywały posiłki, upiekły świąteczne babeczki, zrobiły ozdoby wielkanocne – wykazały się zręcznością i pomysłowością w trakcie majsterki. Wykazały się także wiedzą z zakresu harcerstwa robiąc i rozwiązując zagadki dotyczące Prawa Zucha. Dzieci wzięły udział w świeczkowisku i tradycyjnym kominku, przypominając twórców harcerstwa oraz śpiewając harcerskie i zuchowe piosenki. Znalazł się także czas na aktywność fizyczną, gry i wspólną zabawę. Biwak był bardzo ważnym wydarzeniem w harcerskim życiu zwłaszcza dla zuchów, które uczestniczyły w nim po raz pierwszy.

„Filtrujemy dla Bałtyku”

batykDo Bałtyku co roku trafiają setki ton plastikowych śmieci. „Filtrujemy dla Bałtyku” to program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem współczesnego świata – wszechobecny plastik. Z tym problemem borykają się nie tylko odległe, egzotyczne kraje czy oceany. To również nasz lokalny problem, dlatego chcemy zwrócić na niego uwagę. Czas, aby zadbać o Bałtyk, bo to jedyne morze, do którego mamy dostęp i do którego za pośrednictwem rzek trafiają zanieczyszczenia z całej Polski.

Kredkobranie - akcja charytatywna

Kredkobranie banerKREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej (dzisiejsza Litwa, Białoruś, Ukraina).Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z "Macierzy" o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.

Projekt edukacyjny Naturalnie Bałtyckie

IMG 20210602 114045Naturalnie Bałtyckie to program mający na celu promocję polskiego rybołówstwa oraz edukację na temat Bałtyku, ryb w nim żyjących, a także zasad zdrowego odżywiania się. Uczniowie z klas I – III będący zuchami wzięli udział w projekcie edukacyjnym o Morzu Bałtyckim i zamieszkujących go rybach. Przed zajęciami prowadzonymi za pośrednictwem platformy e-learningowej zuchy wykonały test wiedzy o Morzu Bałtyckim. Ten wstępny test wykonaliśmy jeszcze stacjonarnie w szkole natomiast z platformy korzystaliśmy w formie zajęć online. Mailowo przesłane zostały także testy przeprowadzone po skończonych modułach platformy e-learningowej.

Harcerski rajd pieszy

185352697 6181568815202641 4727365820584188998 nPieszy rajd... Super zabawa, wiele radości, zabawy, mnóstwo ciekawych rozmów z przyjaciółmi, z którymi ze względu na pandemię nie widzieliśmy już dłuższy czas w realu. Piękne widoki, przyroda i ciekawe zabytki naszej miejscowości... Wracamy do normalności...Zapraszamy na fotorelację...