Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Projekt edukacyjny Naturalnie Bałtyckie

IMG 20210602 114045Naturalnie Bałtyckie to program mający na celu promocję polskiego rybołówstwa oraz edukację na temat Bałtyku, ryb w nim żyjących, a także zasad zdrowego odżywiania się. Uczniowie z klas I – III będący zuchami wzięli udział w projekcie edukacyjnym o Morzu Bałtyckim i zamieszkujących go rybach. Przed zajęciami prowadzonymi za pośrednictwem platformy e-learningowej zuchy wykonały test wiedzy o Morzu Bałtyckim. Ten wstępny test wykonaliśmy jeszcze stacjonarnie w szkole natomiast z platformy korzystaliśmy w formie zajęć online. Mailowo przesłane zostały także testy przeprowadzone po skończonych modułach platformy e-learningowej.

W trakcie realizacji projektu zuchy dowiedziały się m.in. skąd wziął się Bałtyk, czym jest skala Beauforta, jaki są kraje nadbałtyckie. Poznały także  występujące w nim gatunki ryb, wiedzą jaką funkcję pełnią skrzela, łuski oraz płetwy, a także dowiedziały się, jak korzystać z dobrodziejstw morza w odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Dzieci  poznały równieżwartości odżywcze ryb bałtyckich, i dowiedziały się jak poszczególne składniki odżywcze wpływają na organizm człowieka.

W nagrodę zuchy, które ukończyły zajęcia i wykonały ankiety otrzymały przepięknie ilustrowany album uzupełniający wiedzę o Morzu Bałtyckim.

Organizatorem projektu i fundatorem nagród książkowych była Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb Sp. z o.o.