Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Kredkobranie - akcja charytatywna

Kredkobranie banerKREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej (dzisiejsza Litwa, Białoruś, Ukraina).Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z "Macierzy" o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.

Zuchy z 3 GZ „Szare Wiewiórki” zorganizowały w Naszej szkole zbiórkę przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieżymieszkających na Kresach. Wysłaliśmy do organizatora (Fundacji Ignatianum) paczkę zawierającą łącznie prawie 100 szt. zeszytów, kredek, mazaków, długopisów, ołówków, gumek do mazania, plastelin i innych przyborów szkolnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary w tym harcerzom z 6 DH „Młode Jodełki” oraz uczniom Naszej szkoły.

kredkobranie