Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

Biwak „Zuchowy szpital”

„Zuchowy szpital” to hasło wiosennego biwaku zuchowego, który odbył się w budynku Zespołu Szkół w Machowej 26 i 27 maja 2017 r. W biwaku wzięły udział zuchy z PGZ „Szare Wiewiórki” z Jodłowej oraz 1 GZ „Zielone Żabki”  z Pilzna. Celami biwaku było:
- przybliżenie uczestnikom idei zuchowych,
- trenowanie działania zespołowego i integrowanie gromady,
- przedyskutowanie spraw istotnych dla gromady,
- realizacja sprawności zuchowych (ratownik, higienista/ higienistka).

                Po krótkiej podróży autobusem na miejsce biwaku zuchy zostały zakwaterowane, zapoznane z obowiązującymi regulaminami oraz otrzymały „karty pacjentów” zuchowego szpitala. W pierwszym dniu uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz teatrzyku samorodnym, po wyczerpującym wieczorze udały się na „leczniczy sen”.

                W sobotni poranek po śniadaniu zuchy udały się w małych grupach na grę terenową. Poszczególne punkty z zadaniami rozmieszczone były w różnych miejscach Machowej. Zuchy musiały przypomnieć numery alarmowe, nauczyły się „Piosenki o numerze 112” oraz poznały pląs „10 ratowników”. W kolejnym punkcie musiały odpowiedzieć na kilka zagadek oraz bezpiecznie przetransportować rannego misia. Zuchy odwiedziły także grób Otto Schimka oraz poznały najważniejsze fakty z jego życia. Na koniec gry przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. Po obiedzie i krótkim wypoczynku zuchy miały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz miały okazję wspólnie śpiewać zuchowe piosenki.

                Najważniejszym momentem biwaku był uroczysty apel i odczytanie rozkazów wydanych przez drużynowych obu gromad. W trakcie biwaku wszystkie obecne zuchy zrealizowały sprawności: ratownik, higienista/ higienistka.

                Na tym zakończył się kolejny biwak zuchowy. Ok. godziny 19:00 zmęczone ale uśmiechnięte dzieci wróciły do Jodłowej.