Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

„W Tobie jest światło”

PART 1513536192553„W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już niedługo po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

18 grudnia 2017 r. około 500 harcerzy, harcerek i zuchów z Chorągwi Podkarpackiej ZHP wzięło udział we Mszy Św. która odbyła się w Kościele pw. Matki Boskiej Saletyńskiej w Rzeszowie. Przewodniczył jej ks. Biskup  Edward Białogłowski. Po Mszy Św. delegacje hufców z rąk Biskupa  odebrały lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju. Wśród uczestników wyjazdy była także grupa harcerzy z Jodłowej, którzy pod opieką Barbary Gil udali się po światło aby w następnych dniach zanieść je do instytucji w naszej miejscowości. W środę 20 grudnia podczas  wieczornego nabożeństwa w kościele parafialnym zostanie przekazane światło mieszkańcom naszej parafii.

Przekazanie światła do Polskie odbyło się o północy z 17 na 18 grudnia. Na granicy państwa polskim harcerzom przekazali je koledzy ze Słowacji.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć film.