Zespół Szkół nr 1 w Jodłowej

header zs1

„JODŁOWA ŚPIEWA” - wyniki konkursu

spiew16 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej odbył się VII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Jodłowa śpiewa”. W konkursie wzięło udział 39 uczestników z gminy Jodłowa w wieku 5 – 15 lat. Celem konkursu była promocja i publiczna prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci, oraz  rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki. Konkurs był zorganizowany w formie zdalnej - ocenione zostały zarejestrowane i przysłane prezentacje  muzyczne.

I miejsce dla Karola

niemcyNiemcy to kraj wynalazców i innowacyjnych rozwiązań. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile rzeczy z naszego codziennego otoczenia jest Made in Germany, czyli Hergestellt in Deutschland. Rower, lodówka, aspiryna, telefon, format MP3 czy monitory ciekłokrystaliczne (LCD) są wszystkie wynalazkami dokonanymi przez Niemców. Aby poszerzyć wiedzę uczniów w tym zakresie, SP im. Partyzantów Armii Krajowej w Dębowej zorganizowała gminny konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas VII i VIII pod hasłem „Made in Germany/ Hergestellt in Deutschland”. Zadaniem konkursowym było wykonanie selfie z dowolnym wynalazkiem odkrytym przez Niemców. Karol Nawracaj z klasy VII B zajął I miejsce!
Gratulujemy!!!

XIV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH

swietlik1Po raz kolejny  nasza szkoła wzięła udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” organizowanym przez Fundację IBSE, który odbywa się pod patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów, którzy są dociekliwi, ciekawi świata, kreatywni. Przygotowania do konkursu stanowiły dla uczniów ciekawą alternatywę spędzania czasu wolnego poprzez rozwiązywanie interesujących łamigłówek i przeprowadzanie eksperymentów naukowych.

KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY” – XXX edycja

kangur matematyczny 900x444Do naszej szkoły dotarły wyniki i nagrody z międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny".
Konkurs KANGUR 2021 organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Obecnie jest to 90 krajów z całego świata.

KONKURS PLASTYCZNY „EKOLOGICZNIE ZNACZY LOGICZNIE” ROZSTRZYGNIĘTY

logo1W konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach zadania „Ekologicznie znaczy logicznie” udział wzięło 51 uczestników z klas V - VIII z 4 szkół podstawowych gminy Jodłowa.
W dniu 11. 06.2021r. odbyło się posiedzenie jury konkursu w składzie:
Pani Aneta Janaś – Dyrektor SP Nr 1 im. Ks. F. Blachnickiego w Jodłowej
Pani Anna Wołowiec – nauczyciel bibliotekarz
Pani Maria Kos – nauczyciel plastyki.

Wyniki konkursu „EKOLOGICZNIE ZNACZY LOGICZNIE” rozegranego na platformie KAHOOT

logo1W konkursie „EKOLOGICZNIE ZNACZY LOGICZNIE” rozegranym na platformie KAHOOT w dniu 9. czerwca 2021r. wzięło udział 12. graczy z klas IV-V i 27. Uczniów klas VI-VIII z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Jodłowa. Pytania konkursowe dotyczyły ekologii, form ochrony przyrody oraz odnawialnych źródeł energii. W grupie uczniów klas IV-V największą liczbę punktów zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Partyzantów AK w Dębowej: